• Default font size
  • Decrease font size

Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie w kat. MASTERS

Email Drukuj PDF

39245203 1981295625261365_3041084909994115072_nMistrzostwa Świata Masters w kajakakarstwie. W dniach 14-16.08.2018 r. w miejscowości Montemor o Velho { Portugalia } odbyły się Mistrzostwa Świata Weteranów w Kajakarstwie . W regatach uczestniczyło 430 zawodników z 32 krajów . Wyścigi odbywały się na dystansach : 1000 m , 500 m , 200 m. Reprezentacja Polski licząca 11 zawodników w silnej konkurencji wywalczyła łącznie 18 medali . Ekipa polska zdobywając : 6 złotych , 8 srebrnych i 4 brązowe w łącznej klasyfikacji zajęła 4 miejsce za Hiszpanią , Rosją i Niemcami. Warmię i Mazury oraz Olsztyn reprezentował kajakarz Jarosław Gulak z OKSW startujący w kategorii wiekowej 60 - 64 lata . Wynikiem jego startów było zdobycie dwóch tytułów V-ce Mistrza Świata. Te dwa srebrne medale zdobyte zostały w konkurencjach : K-4 500 m Men, K – 4 500 m Mix . W dniach 23 – 27 .08. 2018 r. na tym samym torze kajakowym w Portugalii będą miały miejsce Mistrzostwa Świata Seniorów w kajakarstwie. Wystartują tam nasi dwaj reprezentanci Olsztyna, kanadyjkarze - Mateusz Kamiński i Tomasz Barniak. Obaj z OKSW. Warto również wspomnieć, że w tym samym terminie 23-26.08. olsztyńskie smoki z OKSW w kat.60+ również powalczą na Mistrzostwach Europy Smoczyh Łodzi na torze w Brandenburgii. Gratulujemy Jarkowi a pozostałym zawodnikom przysłowiowego "połamania wioseł" w ich występach.