• Decrease font size

Basenowe M.Polski smoczych łodzi Goleniów 2019.

Email Drukuj PDF

54525956 573124033168488_1812151662593179648_n

Na zdjęciu nasi zawodnicy z OKSW w kat Open Sport+50 w pojedynku z ekipą gości z Ukrainy. Niestety walka zakończona naszą przegraną. Więcej poniżej.

Basenowe zmagania w smoczych łodziach cieszą się coraz większą popularnością. W sobotę obiekt Floating Arena w Goleniowie był wypełniony drużynami, które brały udział w otwartych basenowych Mistrzostwach Polsk Smoczych Łodzii. Oprócz ekip z całej Polski nie zabrakło także ekip z Niemiec, Litwy czy Ukrainy. Mistrzem zawodów została ekipa KfRG Team GoCo Germany, która triumfowała w kategorii Open Sport. Drugie miejsce Champions Team Zawisza 1, która tym samym została oficjalny,m Mistrzrem Polski. Trzecie miejsce dla osady Lvov Team Ukraina. Tuż za podium uplasowali się gospodarze imprezy - Amber Szczecin 1. W kategorii Open wystąpiło aż 20 ekip. Jeszcze więcej załóg wystartowało w kategorii Mix Sport. Z 25 ekip najlepszy był Zoo Center Dragons Germany. Kategorię Open Sport +50 wygrali znowu Niemcy, tym razem z klubu Lucky Punch Lubecka Germany. Srebrny medal dla Spójni Warszawa (Mistrz Polski), brąz dla Amber Szczecin. Ta sama ekipa triumfowała w kategorii Mix Sport +50. W rywalizacji smoczych łodzi wypełnionych kobietami najlepsza była Spójnia Warszawa, drugie miejsce dla Lower Silesia Dragons Wrocław. Na basenie Floating Arena pojawili się także juniorzy kategoria Mix Sport (4+2). Mistrzem został UKS ZSS Człuchów. W kategorii Fun Open wygrał Polski Klub Przygody, a do zawodów zgłosiło się tu osiem ekip. Kategoria Total Open Fun zdominowana przez WSG Malbork. Na 2. miejscu Aktywne Choszczno Team 3. Nasi zawodnicy z OKSW (Irek Olejnik, Marek Rąkowski, Henryk Olesiński, Wojtek Burakowski, Henryk Wilczek, Ryszard Serowik, Zygmunt Czarnecki, Darek Michalski, Marcin Kun) startowali zarówno w kat. Open Sport (11miejsce) i Open Sport+50 (V miejsce). Już za niespełna 3 tygodnie (30 marca) kolejna okazja do rewanżu. Tym razem u nas w Olsztynie. Jest co poprawiać i o co walczyć.