• Default font size
  • Decrease font size

Co ostatnio się wydarzyło w OKS (Olsztyńskim Kajakarstwie Sportowym).

Email Drukuj PDF

Podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku (22-23.06.) w kajakarstwie reprezentowal nas kanadyjkarz OKSW Mateusz Kamiński, który startował w Michałem Kudłą w konkurencji olimpijskiej c-2 1000 m. Nasza osada awans do finału wywalczyłA w dwóch etapach. Najpierw w eliminacjach zajęli czwarte miejsce, następnie wygrałli wyścig półfinałowy. Polska dwójka była kamdydatem do medalu, ale w finale zajęła piatą pozycję. Tym samym chyba wyczerpyjąc już swój limit na miejsca poza medalowe w tej bardzo wyrównanej stawce, gdzie zaledwie stne sukundy decydują o medalach. A nasi ostatnio byli tymi którym własnie tych setnych sekund do medali brakowało. Wczesniej walczyła nasza młodziez na torach krajowych. W Bydgoszczy odbyły się (8/9 czerwca) Regaty eliminacyjne juniorów, juniorów młodszych i młodzików (Puchar Polski). Był to kolejny przegląd potencjału kajakowego w Polsce, także przymiarka do reprezentacji kraju na najważniejsze imprezy międzynarodowe. W ekipie olsztyńskiwj znaleźli się zawodnicy klubów KSC i OKSW. Skromna ekipa OKSW też miała powody do zadowolenia. Wyścig młodziczek na 500 metrów wygrała Kamila Kudyba, natomiast Michał Szajdek był trzeci w c-1 1000 metrów juniorów młodszych. Również w ostatni wekend walczyła nasza smocza osada w tradycyjnych zawodach o Złotą Wstęgę Jezioraka w Iławie. W kat. OPEN Sport zdobyli miejsce V. Nie ma co ukrywać koleżanki i koledzy z Drakensów iławskich przejęli po nas pałeczkę w kwesti smoczych łodzi w naszym regionie. Wszystko, zaczynając od organizacji a na sukcesach kończąc zawsze zalezało i zalezy od ludzi, ale muszą to być ludzie wyjątkowi. Brawo Iława11921887 516824421800734_6407043436793604066_n