W skrócie

Polecamy najaktualniejszą i dobrze prowadzoną stronę internetową bogatą w najświeższe wiadomosci sportowe regionu.

Najnowsze sukcesy naszych zawodników.

Email Drukuj PDF

81258b0027e54fc54665cb3ff4be7a86 w640_h330_cpW rumuńskiej miejscowości Pitesti zakończyły się 4 sierpnia Mistrzostwa Świata juniorów i młodzieżowców (U23) w kajakarstwie. W reprezentacji Polski U23 występowała Julia Walczak ( OKSW). Wygrała w C-1 500m finał B, co na pewno osłodziło małe rozczarowania. Julia wystapiła także z Sylwią Szczerbińska w finale A C2-500 m i była czwarta. Sukces i trochę żalu. Wyścigi eliminacyjne Julii Walczak (c-1 500 m) był tradycyjnie rozgrzewką i małym rozpoznaniem sił. Walka rozgorzała w półfinałach. Julka do końca walczyła zacięcie o awans i zabrakło jej niespełna pięcdziesiątych sekundy. Walczak też okazała sie najlepsza w swoim finale B i zamnkęła dziesiątkę uczestniczek tej konkurencji. Julia Walczak startowała jeszcze w dwójce na 500 metrów. W eliminacjach popłynęła bardzo dobrze i zajmując trzecie miejsce awansowała bezpośrednio do finału A. Tu też polska dwójka walczyła wspaniale i była o krok od podium. Biało-czerwone zajęły czwarte miejsce, co na pewno jest dużym sukcesem, ale gdy do podium brakuje tak niewiele, żal pozostaje. Inne ale nie mniej interesujące regaty to Europejskie Igrzyska Masters Turyn 2019. W ramach EMG rozgrywano konkurencje MASTERS w 30 dyscyplinach olimpijskich. Międzyinnymi w kajakarstwie. Impreza rozgrywana jest jak Igrzyska Olimpijskie co cztery lata . Regaty kajakowe w kategorii Masters rozgrywane były w dniach 28.07 – 01.08 2019. Na jeziorze Candia ścigano się na dystansach - 200 m i 1000 m oraz w Turynie na dystansie 13 km. Reprezentacja Polski liczyła 18 zawodniczek i zawodników. Region Warmii i Mazur reprezentowało dwóch zawodników. Podtrzymując dobrą passę z ostatnich lat w regatach międzynarodowych nasi zawodnicy zdobyli w sumie 11 medali: Jarosław Gulak - kat. 60-64, klub OKSW, zdobył 6 medali { 2 złote , 2 srebrne , 2 brązowe ), Michał Zwoliński - kat. 30 -34, klub KSC Plastex, zdobył 5 medali { 2 złote , 1 srebrny , 2 brązowe }. Oba kluby są organizacjami wielopokoleniowymi szkolącymi dzieci i młodzież, głównie w oparciu o pracę i doświadczenie przekazywane z mistrza na ucznia. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z wyników naszych utytułowanych mistrzów wiosła w kat. MASTERS. Dla młodzieży są oni namacalnym autorytetem i wzorcem jak skutecznie łączyć sukcesy sportowe i życiowe .